Wrocław to pulsująca energią metropolia – miasto 12 wysp i 112 mostów położone na południowym zachodzie Polski u podnóża Sudetów. To dynamiczny ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny – miejsce na ziemi dla ponad miliona mieszkańców. Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najstarszych polskich miast – świadek historii, którą dziś opowiadają nam jego wspaniałe zabytki: Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Rynek ze Starym i Nowym Ratuszem, czy wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hala Stulecia – by wymienić tylko niektóre warte odwiedzenia. Najstarszym obiektem jest Ostrów Tumski z archikatedrą św. Jana Chrzciciela, zwaną matką kościołów śląskich. To tutaj można posłuchać muzyki największych organów w Polsce, a z wieży katedralnej rozpościera się wspaniała panorama miasta. Ostrów Tumski warto zwiedzać także wieczorem, spacerując wśród gazowych latarni, które nadal są zapalane przez latarnika. A skoro o panoramie mowa to nie można pominąć Panoramy Racławickiej tworzonej przez 9 miesięcy (1893-1894) przez Jana Stykę, Wojciecha Kossaka i innych malarzy. To monumentalne dzieło, mające 15 m wysokości i 114 m długości, jest największym obrazem w Polsce. Dzięki połączeniu olejnego obrazu, perspektywy, elementów dekoracyjnych i specjalnego oświetlenia twórcy po mistrzowsku osiągnęli efekt trójwymiarowości – widz ma wrażenie, że jest w środku.
Kolejne miejsca warte odwiedzenia przy okazji wizyty we Wrocławiu to rotunda i klimatyczne, zabytkowe kamienice okalające Rynek Wrocławski – jeden z największych staromiejskich rynków w Europie, a w rynku Ratusz – największy (66m) i najstarszy w Polsce. We Wrocławiu wiele zabytków i miejsc jest „naj-”: najstarszych, największych czy najsłynniejszych. Jednym z takich obiektów jest wspomniana już Hala Stulecia – symbol miasta, wybudowany w latach 1911-1913. Jak na tamte czasy była to budowla wyjątkowa – o wysokości 42 m, przykryta żelbetową kopułą o średnicy 67 m. Do Hali należy także Pawilon Czterech Kopuł, w którym mieściła się Wytwórnia Filmów Fabularnych, a obecnie można w niej obejrzeć jedną z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. W sąsiedztwie Hali znajduje się fontanna multimedialna – ponownie – jedna z największych w Europie.
We Wrocławiu znajduje się również jedyne na świecie oceanarium poświęcone faunie i florze jednego kontynentu – Afryki. I mimo, że sam obiekt jest nowoczesny, zapewniający dzięki ogromnym akwariom niezapomniane wrażenia, to znajduje się w kolejnym obiekcie „naj” – najstarszym w Polsce zoo.
Wrocław słynie z krasnali – można je spotkać niemal na każdym rogu – małe ok. 30 cm figurki z lanego brązu spoglądają na spacerowiczów z chodników, schodków i okiennych parapetów. W mieście jest ich już prawie 400 i stały się one jego rozpoznawalnym symbolem.
Wrocław jest także prężnym ośrodkiem naukowym z licznymi uczelniami o wielowiekowej tradycji, wśród których należy wymienić założony w 1702 r. Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską (współorganizatora CETEF’22), Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego oraz Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Ekonomiczny.
Wrocław to także centrum kultury. Znalazło tu przystań wiele prestiżowych imprez kulturalnych i festiwali – muzycznych (m.in. Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival) oraz filmowych (m.in. Nowe Horyzonty, Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN).
We Wrocławiu odbywa się także wiele ważnych konferencji, kongresów i wydarzeń międzynarodowych. To właśnie tutaj spotykają się także miłośnicy sztuki i licznych festiwali muzycznych, teatralnych, filmowych i literackich, a także już po raz drugi – uczestnicy CENTRAL EUROPEAN TECHNOLOGY FORUM (CETEF’22).
Więcej informacji przydatnych podczas zwiedzania Wrocławia można znaleźć na stronie internetowej visitwroclaw.eu.