Listy powitalne

To dla nas wielki zaszczyt powitać Państwa na Środkowoeuropejskim Forum Technologicznym – CETEF’22 we Wrocławiu.

Po trudnym czasie pandemii i w warunkach ciągle trwającej wojny na Ukrainie, potrzeba kontynuacji długofalowego przedsięwzięcia jakim jest Forum, umożliwiającego spotkania i dyskusje środowiska nowych technologii, jest bardzo silna. CETEF’22 odbędzie się w zmienionej formule, a mianowicie w modelu hybrydowym, łączącym możliwość spotkania w tradycyjnej formie z uczestnictwem on-line. Cieszymy się, że razem z Partnerami Forum, wykorzystujemy elektroniczne kanały komunikacji, zwiększając zasięgi naszego przekazu, angażując większą liczbę ekspertów i uczestników. Miło nam, że do współpracy przystąpiły zarówno organizacje reprezentujące doświadczone grono inżynierów, jak i doktorantów oraz młodych naukowców.

Zapraszamy Państwa do aktywnego włączenia się w debatę dotyczącą rozwoju dziedzin techniki mających kluczowe znaczenie dla sukcesu transformacji cyfrowej. Dla osiągnięcia tego celu Europa powinna optymalnie wykorzystać silne zaplecze badawcze, rozwinięty przemysł, szybko rozwijający się sektor start-upów, a także środki finansowe, które mamy do dyspozycji.

Na początku lipca br. Komisja Europejska przedstawiła Nowy europejski plan na rzecz innowacji, aby zainicjować nową falę start-upów i innowacji, w najbardziej zaawansowanych technologiach. Nasz głos w konsultacjach tego planu był słyszalny w Brukseli.

W dniach 24-25 października 2022 r., na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się swoisty Okrągły stół transformacji cyfrowej, łączący Nowy europejski plan na rzecz innowacji z europejską strategią transformacji cyfrowej. Mamy nadzieję, że ta wymiana pomysłów i doświadczeń będzie owocna.

dr Zygmunt Krasiński
Prezes
Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii
Ewa Mańkiewicz-Cudny
Prezes Zarządu
Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna
prof. Arkadiusz Wójs
Rektor
Politechnika Wrocławska

Wrocław i Dolny Śląsk są nazywane często polską Doliną Krzemową. Nie ma w tym żadnego przypadku.

To tutaj od wielu lat swoją działalność rozwijają różnego rodzaju start-upy, tutaj powstają innowacyjne projekty oraz najnowocześniejsze technologie. Sektor biznesu chętnie stawia na nasz region i miasto, bo jest on niezwykle atrakcyjny dla tego typu działalności. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie Wrocław będzie miał zaszczyt być organizatorem III edycji CENTRAL EUROPEAN TECHNOLOGY FORUM (CETEF).

Od 24 - 25 października menedżerowie i specjaliści będą dyskutować i wyznaczać kolejne kierunki dla dalszego rozwoju tych gałęzi techniki, które przyczyniają się do cyfryzacji przemysłu i transformacji energetycznej.

Przypomnę, że w latach 2014 i 2018 w CETEF wzięło udział łącznie ok. 3000 osób. To tylko świadczy o prestiżu oraz randze tego wydarzenia. W kontekście kolejnych wyzwań, nowej sytuacji geopolitycznej tym bardziej musimy na nowo sklasyfikować swoje potrzeby. Wszystkim uczestnikom i panelistom życzę jak najlepszych wrażeń. Do zobaczenia!

Z wielką przyjemnością wezmę udział w Środkowoeuropejskim Forum Technologicznym - CETEF’22, w ramach którego możliwe będzie spotkanie innowatorów z całej Europy Środkowej oraz nawiązanie wielosektorowej współpracy biznesowej. Taka współpracy jest nam obecnie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ naszym celem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych technologii, które będą odpowiedzią na najpilniejsze wyzwania i zachodzące wokół przemiany.

W tym celu przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy w lipcu Nowy Europejski Plan na rzecz Innowacji. Chcemy stworzyć paneuropejski ekosystem dla rozwoju innowacyjności, dlatego przy w jego opracowaniu brali aktywny udział innowatorzy. Ma to być rozwiązanie, którego pozytywne skutki odczują wszyscy partnerzy w każdym zakątku Europy! Na podwalinach europejskiej przedsiębiorczości, wybitnych osiągnięć naukowych, siły wspólnego rynku Nowy Europejski Plan na rzecz Innowacji ma w szczególności poprawić dostęp do funduszy, przyspieszyć i wzmocnić nasz europejski ekosystem, przyciągnąć, a także zatrzymać talenty w dziedzinie deep tech w Europie oraz udoskonalić narzędzia potrzebne do tworzenia polityki.

Poprzez wymianę idei i doświadczeń możemy sprawić, że Europa stanie się globalną potęga innowacyjności, realizujmy razem Nowy Europejski Plan na rzecz Innowacji, spotkajmy się podczas CETEF’22!

Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
ZGADZAM SIĘ