cENTRUM KONGRESOWE pOLITECHNIKI wROCŁAWSKIEJ

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej to nowocześnie zaaranżowany budynek, położony na terenie Kampusu Głównego uczelni. Jest doskonałym miejscem na organizację konferencji naukowych, sympozjów czy paneli dyskusyjnych. Dysponuje ponad 700-metrową, w pełni wyposażoną multimedialnie, Salą Kongresową na ponad 600 miejsc – jedną z największych na Dolnym Śląsku.

Centrum Kongresowe położone jest przy Placu Grunwaldzkim, ważnym handlowo-gastronomicznym punkcie Wrocławia, tylko 15 minut piechotą od Ostrowa Tumskiego, najbardziej zabytkowej części Wrocławia, 25 minut od Rynku Wrocławia z największym w Polsce Ratuszem, 5 minut od kolei linowej „Polinka”, dzięki której dotrzeć można do Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”.

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej

Z Centrum Kongresowego jest także blisko – piechotą – do Parku Juliusza Słowackiego, gdzie znajduje się słynna Panorama Racławicka (12 minut), do Muzeum Narodowego z bogatymi zbiorami m.in. gotyckiej sztuki śląskiej (12 minut), do Ogrodu Zoologicznego z Afrykarium (15 minut) oraz do Narodowego Forum Muzyki, jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów koncertowych w Polsce (20 minut).

Centrum Kongresowe znajduje się w miejscu doskonałym pod względem komunikacyjnym – 3,2 km od Dworca Głównego (kolejowego i autobusowego) i 15 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego.

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej - widok od strony pl. Grunwaldzkiego

To atrakcyjne miejsce gościło już wiele prestiżowych wydarzeń. W ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechnika Wrocławska organizowała tu wykłady światowej sławy naukowców, m. in. prof. Klausa von Klitzinga, laureata Nagrody Nobla.

Odbyły się tutaj także XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa TST, Europejskie i Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne, Międzynarodowe Zawody Robotów KoNaR, IT Academic Day, Eurofi Financial Forum, Międzynarodowy Kongres Farmaceutyczny, Zjazdy Termodynamików, European University Association Autumn Conference i szereg innych naukowych wydarzeń rangi europejskiej.

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej

Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
ZGADZAM SIĘ