dr hab. inż. Piotr Szynkarczyk

Członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Automatyki i Robotyki w Budownictwie, Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów

Dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP. Kieruje blisko 300 osobowym zespołem odnoszącym sukcesy w działalności badawczo-rozwojowej w obszarze szeroko pojętej automatyki i robotyki oraz prowadzi działalność analityczną i ekspercką w zakresie bezzałogowych pojazdów lądowych w zastosowaniach wojskowych oraz w zakresie robotów mobilnych do zastosowań cywilnych.

Współtwórca pierwszych polskich robotów pirotechnicznych Inspector i Expert stosowanych w kraju i za granicą. Autor i współautor 12 zgłoszeń patentowych i ponad 70 publikacji naukowo-technicznych w wydawnictwach polskich i zagranicznych. Ekspert, członek m.in.: Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz International Association for Automation and Robotics in Construction. Wiceprezes IZTECH.

Zainteresowania zawodowe związane są z: robotyką mobilną, zastosowaniem sztucznej inteligencji w robotyce, sterowaniem systemami autonomicznymi z wykorzystaniem sterowników rozproszonych o budowie inspirowanej wzorcami biologicznymi, teleoperacją na duże odległości oraz zastosowaniem sztucznych sieci neuronowych.

Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski (2016), złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” nadanym przez Ministra Obrony Narodowej (2015), a także Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (2005).

Ta strona używa ciasteczek.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
ZGADZAM SIĘ